Tepelná izolace

tepelná izolace fasády

Statistiky hovoří jasně - ať už jde o dřevostavbu nebo zděný dům, fasáda rodinného domu se podílí přibližně 30 % na celkovém úniku tepla z objektu. V budovách se přes 70 % energií spotřebuje na vytápění a chlazení. Zateplení sníží spotřebu tepla v zimě a zároveň spotřebu energie na chlazení v létě. Odborným a správně provedeným zateplením může majitel domu ušetřit více než 50 % nákladů na vytápění, zvýšit hodnotu nemovitosti a zlepšit její vzhled. Zateplení rodinného domu také prodlužuje životnost konstrukce, která pak netrpí teplotními rázy.

Pro zateplení fasády Vaší stavby nabízíme:

 • Fasádní polystyren - nejlevnější izolant pro zateplení fasády, jeho výhodou je nízká hmotnost, dobrá opracovatelnost a velmi nízká nasákavost. Nevýhodou je nižší pohltivost zvuku a hlavně malá odolnost proti požáru. Tepelným odporem, difusním odporem (schopností dýchat) a životností se fasádní polystyren vyrovná deskám z minerální vlny.
 • Šedý fasádní polystyren – používá se pro efektivnější zateplení domu (o cca 20%) při zachování stejné síly izolace jako u klasického bílého polystyrenu. Desky šedého polystyrenu obsahují nanočástice grafitu, který odráží teplo zpět k jeho zdroji a tak zvyšuje izolační účinek. Vzhledem k výbornému součiniteli tepelné vodivosti tohoto šedého polystyrenu 0,032 W/mK se šedý polystyren řadí k polystyrenovým izolacím s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi. Šedý polystyren je vhodný nejen pro dodatečné zateplení starších domů, ale je doporučován i pro zateplení pasivních a nízkoenergetiských domů kontaktním zateplením.
 • Fasádní desky z minerální vlny jsou vysoce kvalitní tepelnou izolací pro zateplení fasády s výhodou vyšší zvukové pohltivosti, vysoké odolnosti proti teplotnímu zatížení a požáru.
 • Fasádní desky z extrudovaného polystyrenu se používají pro náročné nebo luxusní aplikace zateplení fasády, vynikají lepším tepelným odporem, nenasákavostí a vysokou pevností v tlaku. Jsou o něco dražší než desky z minerálních vláken.

Systémy zateplení objektů:

tepelná izolace fasády

 1. Kontaktní zateplení (ETICS) - patří k nejrozšířenějším technologiím zlepšujícím tepelně-technické parametry obvodových plášťů budov. Izolant je k podkladu přilepen a následně ukotven hmoždinkami. Na samotný izolant se pak nanese stěrková omítka se ztužující síťkou. Pro kontaktní zateplení se jako izolant nejčastěji používá:
  • fasádní polystyren
  • desky nebo lamely z minerálních vláken
  • materiály na bázi polyuretanu (PU) a polyisokyanurátu (PIR)
  • Přednosti kontaktního zateplení - největším přínosem je nízká cena, dále možnost zateplení i poměrně členitých ploch, kdy je na izolant možné přilepit i drobnější tvarové prvky (římsy, pilastry atd.). Díky tomu si mohou domy i po provedení zateplení zachovat stejný vzhled jako před ním. Zákazníkům nabízíme velký výběr omítek v mnoha barvách s různými strukturami povrchů (např. hladký, škrábaný).


 2. Zateplení odvětrávané fasády - základem odvětrávané fasády je svislý rošt, který vytvoří odvětrávanou mezeru mezi stěnou domu a fasádním obkladem. U rodinného domu je dostačující provětrávaná 4 cm mezera mezi domem a fasádním obkladem (4 cm je minimum, pokud dáte 6 cm, bude řešení ještě lepší). Čím delší je však provětrávaný úsek, tím je třeba mezera větší. U bytových domů se tak můžete setkat i s odvětrávanou mezerou okolo 10 cm. Mezi roštem a stěnou domu (nezáleží na tom, zda se jedná o dřevostavbu nebo stavbu zděnou) se umísťuje difúzní fólie, která pomáchá chránit samotnou stavbu proti vlhkosti a přitom umožňuje průnik vodních par směrem ze stavby do exteriéru.
  • Standardní difúzní fólie - učené gramáží (čím vyšší tím lepší, ideálně okolo 125-175 g). Tyto fólie se používají u dřevěných palubkových provětrávaných fasád, které nemají přiznané mezery. Jedná se o běžné fólie používané např. i ve střešních konstrukcích.
  • UV stabilní difúzní fólie - tato fólie se používá pro odvětrávané fasády, jejichž fasádní prvky mají přiznané mezery. U klasických fólií by UV záření způsobilo degradaci samotné fólie a jejích funkcí. Každá UV stabilní fólie má navíc údaj pro jak široké mezery ve fasádních palubkách nebo jiných obkladech je určená.

  Pozor na hlodavce u provětrávané mezery - nasávací hrana se opatřuje speciální mřížkou proti hlodavcům.


Naši dodavatelé:


Napište nám

  
Nahoru