Obklady

obkladz

Venkovní obklady jsou určeny na obklad fasád, soklů, teras nebo plotů. Jsou vhodné do extrémních podmínek, kde od obkladu očekáváme vysokou odolnost - mrazuvzdornost, voděodolnost a žáruvzdornost. Mezi venkovní obklady řadíme betonové obklady, keramzitové obklady a tradiční cihlové pásky. Všechny venkovní obklady lze použít i do interiéru.

Lepení obkladů realizujeme za pomocí speciálních lepidel, které odolávají změnám počasí. Venkovní obklad je podle typu určený k bezspárovému uložení, nebo se po nalepení spáruje spárovací hmotou. Všechny obklady je důležité na závěr impregnovat, aby byl obklad chráněný a krásný po mnoho dalších let.

K většině obkladů se vyrábí rohové prvky - jsou to rohové obklady, které umožňují přirozený přechod mezi stěnou a rohem.

1. Betonové obklady - patří mezi velice oblíbenou variantu finální úpravy fasády. Detailně napodobují strukturu přírodních materiálů, jako je břidlice, kvarcit, pískovec, opuka, cihla a mnoho dalších. K dostání jsou v mnoha barevných odstínech, takže uspokojí i náročnější požadavky. Oproti kamenným obkladům jsou obklady z umělého kamene levnější a také lehčí, proto se s nimi lépe pracuje a lze je použít také na zateplené fasády. Fasádní obklady lze využít kromě exteriéru také ve vnitřních prostorách. V moderních interiérech dnes již velmi často patří dekorativní obložení přírodního typu.

2. Keramzitové obklady- jsou o 35% lehčí než srovnatelné obklady z betonu a proto mnohem vhodnější jak pro exteriérové i interiérové použití. Vlastnosti keramzitu:

  • nízká objemová hmotnost
  • tepelné a zvukové izolační vlastnosti
  • mrazuvzdornost
  • žáruvzdornost
  • odolnost proti mechanickému poškození a nasávání vlhkosti
  • zdravotní nezávadnost
  • ekologičnost - lze recyklovat

3. Cihlové obklady - vyráběny z přírodních materiálů, vysoce kvalitní a vhodné pro realizaci velkého množství různorodých projektů, a to i v kombinaci se zateplovacími systémy. Jsou vhodné jak pro venkovní obklady, tak pro obklad interiéru. Estetická stránka stěn s lícovými cihlami, obkladovými pásky nebo plochy s položenou cihelnou dlažbou jsou nesmírně působivé. Obkladové lícové pásky nabízíme v mnoha odstínech, povrchových úpravách, rozměrech, klasických a rustikálních provedení.


Naši dodavatelé:


Napište nám

  
Nahoru