Sádrokartonové desky

sádrokartonové desky

Sádrokartonová deska se vyznačuje mnoha jedinečnými vlastnostmi, jejichž kombinace nelze u jiných materiálů docílit. Sádrokarton je pevný, odolný, lehký (nezatěžuje tak konstrukci), snadno opravitelný (stačí pouze tmel), vyniká dlouhou životností. Předností sádrokartonu jsou též jeho výborné zvukově a tepelně izolační vlastnosti. Bez použití sádrokartonu je možné těchto vlastností běžně dosáhnout pouze zvyšováním tloušťky stěny.

A konečně – sádrokartonová stěna je naprosto rovná a hladká (tedy žádné rýhy ani nerovnosti tak dobře známé od štuků).

Použití sádrokartonu v interiérech nazýváme tzv. suchý způsob zdění, kterým lze levně a jednoduše zrekonstruovat či upravit nebo zateplit interiér. V kombinaci se zateplovacím prvkem tvoří ideální možnost výplně interiéru, která ušetří náklady spojené se stavbou. Bez větší námahy a nepořádku lze díky použití sádrokartonu snížit stropy, zateplit byt či rekonstruovat celý interiér. Sádrokarton je moderní materiál s dlouhodobou tradicí a ověřenými vlastnostmi.

Spolehlivost sádrokartonu oceníte při obkládání stěn, obkládání stropů, tvorbě sádrokartonových příček, polic, tvorbě jiných konstrukcí. Sádrokarton snadno upravíte do rozměrů a tvarů, které požadujete, včetně všech otvorů a dalších modifikací. Sádrokarton je typický pro své možnosti rychlé, čisté a bezproblémové instalace. Montáž elektrických rozvodů a vodovodních potrubí pod sádrokarton je také velice rychlá.

Hlavní výhody konstrukcí suché výstavby:

 1. lehkost – konstrukce snižují nároky na únosnost vodorovných konstrukcí,
 2. prostorová úspora – při srovnatelných parametrech potřebují méně prostoru než klasické masivní konstrukce,
 3. variabilita – možnost vytvářet i netradiční tvary (např. oblouky, niky) nebo i vestavět nábytek na míru,
 4. estetičnost – konstrukce mají hladký povrch vhodný pro klasické i netradiční povrchové úpravy, a přitom umožňují splnění širokého spektra technických požadavků.

sádrokartonové desky

Sádrokartonové desky jsou dle jejich účelu použití barevně rozlišeny

 • bílá - pro použití v interiérových prostorech s relativní vlhkostí menší než 65 % při 20 °C, tj. prostorech suchých. Pro konstrukce bez požárních požadavků.
 • zelená - pro použití v interiérových prostorech s vyšší relativní vlhkostí do 75 %, (85 % po dobu kratší než 10 hodin, 100 % po dobu kratší než 2 hodiny), během 24 hodin při 20 °C.
 • červená - pro použití v interiérových prostorech s relativní vlhkostí menší než 65 % při 20 °C, pro konstrukce s požadovanou požární odolností nebo jako ochrana konstrukcí před požárem. Použití i v konstrukcích vyžadujících ochranu proti hluku.

Dále nabízíme speciální sádrokartonové desky

 • fialová (Knauf Diamant) – deska, která nabízí houževnatost sádrovlákna a objemovou stálost a zpracování sádrokartonu - tedy vyšší kvalitu při snadnějším zpracování. Desku lze ohýbat a provádět z ní i jiné než pravoúhlé půdorysy. Deska řeší požární a mechanickou odolnost a odolnost ve vlhkém prostředí v jednom. Vhodná pro užití v nemocnicích, domech pečovatelské služby, školách, tělocvičnách, přednáškových sálech ale i pro zajištění akustické pohody v bytech.
 • žlutá (Knauf Topas) - ideální pro příčky a předsazené či šachtové stěny, u kterých se vyžaduje vysoká únosnost pro zavěšené předměty prostřednictvím hmoždinek tj. v bytových kuchyních, koupelnách, bytových jádrech, omezeně v prostorách škol. Desky Knauf TOPAS lze použít i jako výžtužnou desku v dřevostavbách. >
 • Červeno zelená (Knauf Massivblauplatte) - aasivní sádrokartonová deska pro použití v prostorech s vyšší relativní vlhkostí 75 %, (85 % po dobu kratší než 10 hodin, 100 % po dobu kratší než 2 hodiny) během 24 hodin při 20 °C. Desky jsou určeny pro rekonstrukce bytových jader, konstrukce chodbových traktů a mezibytových příček, kde je vyžadována robustnost příčky, požární odolnost a rychlost montáže. Rovněž jsou vhodné do podkroví. K dostání je také ve variantě WHITE (GKB) a RED (GKF).
 • Žlutá (Knauf Safeboard) - speciální sádrokartonová deska pro odstínění rentgenového záření bez olověného plechu.
 • Hnědá (Knauf Silnetboard) - speciální sádrokartonová deska určená zejména pro akusticky náročné prostory.

Naši dodavatelé:


Napište nám

  
Nahoru